Najdete u nás osvětlenou pískovou jízdárnu, travnaté kolbiště (40 x 100 m), rybník s brodem pro plavení koní a nově připravujeme jezdeckou halu. Dbáme na kvalitní péči o koně a na jejich fyzickou i psychickou pohodu, připravenost a ochotu k práci.

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE1.jpg

Okolí farmy je jako stvořené pro vyjížďky do přírody a klidné prostředí malé vesničky Kotelsko poskytuje dobré zázemí pro práci s koňmi i odpočinek. Toulky s koněm po českém ráji mají svoje kouzlo a to v každém ročním období.

Všichni hosté a jezdci mají k dispozici sociální zařízení (sprcha, WC), šatnu, sedlovnu a určitě i nějaké to místečko pro chvíle odpočinku a relaxace.

Boxové ustájení

Podestýláme pilinami nebo slámou, všechny naše koně chodí na noc z výběhu do boxu. V ceně ustájení je seno, jádro, podestýlka, využívání kolbiště, haly, jízdárny, skokového materiálu, dekování, vodění do výběhu a v neposlední řadě poradenství s ježděním, krmením… .

Výcvik/přiježdění koně

Záleží na domluvě. Co od svého koně očekáváte, co by měl výcvik splnit a zda to můžeme nabídnout. Cena zahrnuje ustájení, denní trénink – dle možností koně, případně trénink koně s jeho majitelem.

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE2.jpg

Jízda na koni / výuka začátečníků na lonži

Dle vaší jezdecké výkonosti vám vybereme koně a stupeň výcviku. Začátečníci nejprve absolvují několik lekcí na lonži, kde koně vede cvičitel a jezdec se učí sedu a rovnováze na koni. Postupně se seznámí s pomůckami kterými se kůň ovládá až se dostane k samostatnému ježdění. Nabízíme rekreační i sportovní ježdění v sedle i kočáře.

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE3.jpg

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE4.jpg

Týdenní / víkendový kurz

Je vhodný pro začínající jezdce, kterým trochu otevře oči a udělá jim představu, co vše jízda na koni a vůbec koně znamenají a co vše bude potřeba zvládnout, aby vám koně dělali radost. Zkušenějším jezdcům pomůže ježdění zase trochu posunout a třeba najít novou inspiraci a přidat novou zkušenost, vyzkoušet jiné koně a poznat třeba i jiný pohled na celou problematiku ježdění a koní a nakonec si formovat vlastní styl, práci a názor.

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE5.jpg

Co s sebou zabalit na koně?

Do povinné jezdecké výbavy patří jezdecké boty, jezdecké kalhoty, helma, případně i bezpečnostní vesta a dále rukavice, které slouží také jako ochranný prvek při ježdění. Jezdecký sport patří mezi nejdražší sporty a ve srovnání cen za tréninky, koně a ježdění vůbec je pořízení základní jezdecké výbavy zanedbatelné. Pokud si chce někdo u nás jízdu na koni jen zkusit a nemyslí to s ježděním úplně vážně, postačí mu staré obnošené rifle, boty pokud možno kotníčkové s hladkou podrážkou a podpatkem a zbytek tady doladíme z věcí, které tu jsou na půjčení.

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE6.jpg

Jízda kočárem

Možnost vyjížďky kočárem z naší farmy, délka jízdy cca 60 – 90 min. Případně svatby, oslavy za cenu dle domluvy.

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE7.jpg

http://www.farmakotelsko.cz/images/kone/na web/KONE8.jpg